O nás

Dobrý den,

jmenuji se Václav Svoboda jsem pilot rc modelů vrtulníků, letadel a dronů. Modelařině se věnuji od svých 7 let, kdy mě k ní přivedl otec. Tyto webové stránky poprvé vznikly před 12 roky, kdy jsme společně se 4 kolegy modeláři, byli velmi zapálení do létání s rc modely. Postupně se k nám přidávali další kolegové a celkem nás bylo 12 aktivních. Po 8 letech skvělého fungování, to začalo postupně upadat. Někdo se odstěhoval, jiný rozvedl a parta se začala rozpadat. Je to jako v životě… nic není věčně růžové , nicméně život jde dál  🙂 V posledních letech jsem zůstal jediný zapálený, vytrvalý jedinec, který se o vše stará sám. V tvořivosti jsem stále aktivní, baví mě organizovat vše okolo létání. S tím souvisí potřebná údržba letové plochy, prezentace + dokumentace činností. Občas se přidají kolegové z různých míst. Paradoxně mi chybí, dlouhodobý zájem mladých adeptů modelářů, kterým by člověk rád mohl předávat dlouholeté zkušenosti. Je smutné, že mladí raději tráví čas u počítačů hraním her, než aby tvořili a rozvíjeli něco smysluplného. Nezdávám to ! Stále pracuji na propagaci toho krásného koníčku a na motivaci mladých adeptů. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz ohledně rc modelů, či létání, neváhejte mě kontaktovat. Rád přivítám do našeho společenství nové, zapálené kolegy.

V současné době probíhá vytváření nových stránek tohoto webu. Původní byly nefunkční, z důvodů dlouhodobě neprováděných aktualizacích systému WordPress.

Rád se zde podělím o příspěvky z našich akcí a budu rád, když se sem budete rádi vracet .

Letu zdar !

 

Profil pilota Václava Svobody

V roce 1977 jsem začal  poprvé navštěvoval modelářský kroužek v DDM v Nejdku, kde probíhaly stavby volných modelů. S těmito modely, jsme se účastnili okresních a krajských soutěží. V 10 letech jsem začal se stavbou prvních rc modelů letadel (Junior, Vipan, Tailor Cup, Fenix, Centaur, Orion, atd.) Ve 14 letech jsem si postavil svou první, vlastní 8 kanálovou proporcionální rc soupravu (s mechanikou ovladačů mi pomohl otec). S rc soupravou jsem v 15 letech vyhrál okresní soutěž SOČ v Plzni. Postupně jsem procházel všemi leteckými kategoriemi, od volných, upoutaných, k akrobatickým modelům. Dále jsem vyzkoušel větroně, svahová křídla, halové akrobatické speciály, polomaketová letadla, vrtulníky a následně drony. Dronům se věnuji od roku 2010. První jsem si postavil vlastní tricopteru ,s KK deskou, dále jsem létal s MK copter – hexa, copter Y6 s deskou RABIT, DJI Phantom 1, 2, DJI S 800EVO a DJI MAVIC. Celkový nálet bych rozdělil na létání s rc modely letadel, vrtulníků, dronů. S rc letadly mám nalétáno nejvíce, řádově tisíce hodin. V roce 1988 jsem intenzivně trénoval na letišti pravidelně 3-4 hodiny denně. V té době jsem létal soutěžně kategorii RCM 2, F3A (akrobatické modely) dále soutěžně halové akrobatické modely a soutěžně větroně kategorie RC V2. O rc modely vrtulníků, jsem se začal zajímat poprvé před 25 roky. Aktivně s nimi létám 20 let (spalovací, i elektrické). Nalétáno mám okolo 2 tis hodin v reálu + simulátoru. Během této doby mi prošlo rukama cca 140 vrtulníků, které jsem seřizoval a zalétával. V roce 2006 jsem začal provozovat  rc heli školu, kterou provozuji do současné doby. Pod mým vedením, vzešlo několik schopných pilotů rc vrtulníků, se kterými se stále potkáváme na leteckých akcích. S drony (coptery) jsem postupně nalétal cca 200 hodin. V roce 2013-2014 jsem postupně certifikoval na Úřadu civilního letectví (UAV) DJI Phantom 2, a DJI S 800EVO a podílel se technicky, na získání leteckých prací, pro Kancelář soudního znalce. Aktuálně létám s rc vrtulníky Logo 600SX, XXtreme 700, s  F3K rc házedlem Firework IV, se samokřídlem SWIFT, s halovým akrobatickým modelem VIKING, DJI  MAVIC PRO a DJI S 800EVO a dalšími. Letadla létám na vysílači v MODE 1, vrtulníky a drony v MODE 3. Zkušenosti s programováním vysílačů JR 3810, Graupner MX22, MX24, MC12, MC22, MC24, Futaba FC 18, Futaba T14MZ, MIKADO V-Bar control, SPEKTRUM DX 6, 7, 8.

Anglický jazyk :  úroveň A1.

Close Menu