Heliškola

Líbí se Vám RC modely vrtulníků a chtěli byste se s nimi naučit létat? To nepředstavuje žádný problém. Jmenuji se Václav Svoboda a již 32 let se zabývám rádiem řízenými modely vrtulníků. Mám přes tisíc nalétaných hodin v reálu, podobné je to i na simulátoru. S vrtulníkem létám pokročilou akrobacii a rád prolétnu pěknou maketou. V současné době se tomuto oboru věnuji na plný úvazek. Jestli se chcete naučit viset, létat po obloze nebo zvládnout obtížnou leteckou akrobacii či bezpečně přistát, když Váš motor náhle selže, máte možnost navštívit naši školu a výše uvedené natrénovat bez rizika poškození nebo ztráty Vašeho modelu a bez obav z prvního pokusu bez praktické zkušenosti. Naše  škola, Vás bezpečně naučí ovládání rádiem řízených modelu vrtulníků. V současné době je k dispozici pro oblast západní Čechy. Našim cílem je usnadnit cestu k tomu, aby jste se bezpečně a v co nejkratší době naučili porozumět problematice RC vrtulníků a jejich pilotáži. Tato cesta není úplně jednoduchá a zabere mnoho hodin praxe. V naší škole z Vás můžeme udělat lepší piloty, ale to všechno bude rovněž záležet na tom, jak dlouhý čas s námi budete ochotni strávit. Provozuji pro Vás pilotní školu RC vrtulníků. K dispozici je systém dvojího řízení, poradenská služba a vůbec všechno, co k létání s RC vrtulníky patří. Jsem schopen Vás naučit jak naprosté základy řízení, tak i pilotáž akrobatických obratů 3D. Pokud ještě nevlastníte RC model vrtulníku, mohu Vám poradit,  případně sestavit některý z osvědčených strojů,  nastavit a zalétat. Jak vlastně takový kurz probíhá? Nejprve Váš vrtulník prohlédnu, nastavím, zalétám a obecně ho připravím tak, aby jeho pilotáž byla pro začátečníka co nejsnažší.  Po nezbytné teoretické přípravě se vydáme na soukromé letiště, kde si všechno osaháte v reálu, já s vrtulníkem odstartuji, ustálím ho a poté Vám budu postupně předávat řízení tak, abyste si začali zvykat na jeho reakce na řízení. A až budete schopni i sami s modelem odstartovat, zaletět a zase bezpečně přistát, základní kurz končí. V zimním období Vám nabízím pilotní školu s mini vrtulníkem velikosti Hornet 2, T-REX 150, Blade 180 a to v hale. Netrápí nás tak nepřízeň počasí nebo krátké zimní dny.  Výuka probíhá stejně jako s jeho většími bratry.

V letním období v pilotní škole létáme a provozujeme vrtulník PROTOS 500 se  žákovským + instruktorským palcovým vysílačem Spektrum  (bezdrátově propojeným, ve všech 4 MODECH).  Dále  vrtulník LOGO 600 SX (s vysílači V-Control, spojení učitel – žák  bezdrátové). Takže neváhejte a přidejte se k nám, ke zvláštnímu společenství pilotů RC vrtulníků. Poradenství, servis, nastavování, zalétání.  Cena dle rozsahu prací na vyžádání. Stačí jen zavolat…

Při prvním kontaktu uveďte Vaší letovou dovednost:

1. úplný začátečník – nikdy jsem neletěl

2. začátečník – zvládám start, přistání, visení

3. středně pokročilý – zvládám start, přistání, visení, let po obloze a trochu akrobacie

4. pokročilý – umím základy 3D akrobacie

Na vysílači létám s rozložením ovladačů v letovém módu (1, 2, 3, 4)

Mód 1
Levý knipl: Klopení (výškovka), Vrtulka (směrovka)
Pravý knipl: Klonění (křidélka), Kolektiv (plyn)

Mód 2
Levý  knipl: Vrtulka (směrovka), Kolektiv (plyn)
Pravý knipl: Klopení (výškovka), Klonění (křidélka)

Mód 3
Levý knipl: Klopení (výškovka), Klonění (křidélka)
Pravý knipl: Kolektiv (plyn), Vrtulka (směrovka)

Mód 4
Levý knipl: Klonění (křidélka), Kolektiv (plyn)
Pravý knipl: Klopení (výškovka), Vrtulka (směrovka)

listopad 2022 Office:

Nejdek  Karlovarský kraj

e-mail: venca.svoboda@tiscali.cz

tel :  +420 606 884 431

 

Leave a Reply

Close Menu