O nás

Jmenuji se Václav Svoboda, modelařině se věnuji od 7 let, kdy mě k ní přivedl otec.

V té době jsem začal chodit do modelářského kroužku, kde probíhaly stavby volných modelů, se kterými jsme se účastnili okresních a krajských soutěží. V 10 letech jsem začal se stavbou prvních rc modelů letadel (Junior, Vipan, Tailor Cup, Fenix, Centaur, Orion. Ve 14 letech jsem si postavil svou první, vlastní 8 kanálovou proporcionální rc soupravu (s mechanikou ovladačů mi pomohl otec). S rc soupravou jsem v 15 letech vyhrál okresní soutěž SOČ v Plzni. Postupně jsem procházel všemi leteckými kategoriemi, od volných, upoutaných, k akrobatickým modelům. Dále větroně, svahová křídla, halové akrobatické speciály, polomaketová letadla, vrtulníky a následně drony. Dronům se věnuji od roku 2009. První jsem si postavil vlastní tricopteru s gyry, následně s KK deskou. Dále jsem létal s MK hexa copterou od německého výrobce MikroKopter, dále copterem Y6 s deskou RABIT, DJI Phantom 1, 2, DJI S 800EVO a DJI MAVIC.

Celkový nálet bych rozdělil na létání s rc modely letadel, vrtulníků, dronů. S rc letadly mám nalétáno nejvíce, řádově tisíce hodin. Ono to za 40 let naroste.V roce 1988 jsem v létě pravidelně trénoval na letišti 3 hodiny denně. V té době jsem soutěžně létal kategorie RCM 2, F3A (akrobatické modely), větroně kategorie RC V2 a soutěžně halové akrobatické speciály.

O rc modely vrtulníků, jsem se začal zajímat poprvé před 31 roky. Aktivně s nimi létám 27 let (spalovací, i elektrické) Nalétáno mám okolo 2 tis hodin v reálu + podobně na simulátoru. Během této doby mi prošlo rukama cca 140 vrtulníků, které jsem seřizoval a zalétával. V roce 2006 jsem začal provozovat  rc heli školu, kterou provozuji do současné doby.

S drony (coptérami) jsem postupně při seřizování a trénování nalétal cca 220 hodin, dále 140 hodin při focení a natáčení videjí. V roce 2013-2014 jsem postupně certifikoval na Úřadu civilního letectví (UAV) Phantom 2, a S 800 EVO a podílel se technicky, na získání leteckých prací pro Kancelář soudního znalce Jaroslav Schovánek.

V současné době pravidelně létám na letišti v Lesíku, s rc vrtulníky akrobacii 3D. Na prezentačních akcích s maketou vrtulníku Huges 500E, s rc házedlem F3K Firework IV, s pylonovým modelem Dynamit, se samokřídlem SWIFT, s halovým akrobatickým modelem VIKING, se závodními drony. Profesionálně s S 800EVO. Letadla létám na vysílači v MODE 1, vrtulníky a drony v MODE 3. Zkušenosti s programováním vysílačů: JR 3810, Graupner MX22, MX24, MC10, 12, MC22, MC24, Futaba FC18, Futaba T14MZ, MIKADO V-Control, SPEKTRUM DX6, 7, 8.

Anglický jazyk : aktuálně úroveň A1.

Kontakt:  +420 606 884 431

Leave a Reply

Close Menu